פנג שואי - אנרגית האטום בשרות האדם
יום שלישי 23 אפריל 2019 הפכונו לעמוד הבית צרפונו למועדפים הירשמו לניוזלטר הצטרפו אלינו לפייסבוק

פנג שואי - אנרגית האטום בשרות האדם

פנג שואי - אנרגית האטום בשרות האדם


כאשר נחשפתי לראשונה לדרך הפנג שואי, שללתי אותה על הסף. כאדריכל סירבתי לקבל תורה שבכוחה להשפיע באופן כה אינטנסיבי על בני המקום, מבלי שתימצא במערכי הלימוד של הפקולטות לארכיטקטורה. עם זאת דווקא שאלת הרלוונטיות של הפנג שואי והמפגשים התכופים עם העוסקים בתחום, פתחו בפני דרך חדשה...

את מסע החקירה התחלתי עם כלים מדעיים שהיו מוכרים לי, כגון: ממצאיו של ניוטון, תורת היחסות ומכאניקת הקוואנטים, המתייחסים לרובד האנרגטי של החומר והחיים בכללותם. בהמשך הוסיפה דרך המודעות העצמית וחקר התורות הרוחניות בהן עסקתי את התבלינים המדויקים. עם הזמן לא נותר לפנג שואי אלא לחשוף בפני את פניו האמיתיות.

כיום, כאשר אני נשאל מהו פנג שואי, תשובתי קצרה וממוקדת: ניתוב אנרגטי לריפוי והגשמה, דרך תכנון ועיצוב מרחב המחייה. כמובן שהשאלות הבאות לא מאחרות להגיע... מהו הכח הטמון במרחב שלנו? כיצד הוא משפיע עלינו? ואיך ניתן לנתבו לתועלתנו?! אז הבה נשיב...

מימד הזמן
בעולמנו בו קיים מימד הזמן, מצויים החומרים הסובבים אותנו בתנועה ושינוי מתמיד, פנימי וחיצוני כאחד. על השינוי הפנימי מעידה תנועת החלקיקים באטום, ועל השינוי החיצוני מעידים הגשמת תכליתו ותהליך התכלותו של החומר לאורך זמן קיומו. לכן אין דבר קבוע בעולמנו - הכל משתנה, בכל זמן.

מימד המרחב
כיום ידוע לנו כי השפעתה של כל אנרגיה, במידה כזו או אחרת, היא אין סופית. למרות זאת בעולם בו מעידים אמצעי החישה שלנו על קיומם של שלושה מימדים למרחב, יוצרת הגדרת האנרגיה בחומר את האשליה שהחומרים הקיימים סביבנו נפרדים אחד מהשני. בפועל השפעת החומר על המרחב, כמו גם האנרגיה המוגדרת בו, היא אין סופית. לכן אין דבר נפרד בעולמנו - הכל אחד, בכל מקום.

השינויים החלים בטבע ממקום למקום ומזמן לזמן, מתרחשים בשאיפה לאיזון והרמוניה. זו דרכו של הטבע בהשפעת מנגנונים, כגון: חוק ההימשכות (דומה מושך דומה) המקביל לכוח הכבידה, חוק הכלים השלובים הפועל ע“פ עיקרון המאמץ המזערי בטבע וכד‘.

כל האמור לעיל חל גם על הטבע האנושי. מחד משפיע האדם על סביבתו: האופן בו בחרנו לעצב את מקום המחייה שלנו, הוא תרגום מדויק של תכולת רובדי התודעה שלנו, ולכן ניתן ללמוד רבות על מי שאנו דרך התבוננות בביתנו.

מאידך מושפע האדם מסביבתו: כל פרט בסביבת המחייה שלנו מקבל פרשנות ע"י התדרים הקיימים ברובדי התודעה שלנו ומשפיע עלינו בהתאם, אם כפרשנות אישית לקיום - מתת המודע, אם במודע ואם באופן אבסולוטי ביקום - מעל המודע.

המרחב מסודר ומכיל פריטים המעכבים את ההתפתחות שלנו וכאלה התומכים בה. מחד חוסר מודעות להשפעות המרחב אינן ממצות את הפוטנציאל הגלום בו ועלולות להביא לדעיכה. מאידך דרך הפנג שואי ניתן להכיר את האנרגיות המשפיעות עלינו במרחב ולנתבן באופן שיתמכו בכל רובדי חיינו, כגון: בריאות, זוגיות, משפחה, קריירה וכד'.

לימוד הדינאמיקה והמחזוריות הקיימת בטבע, ההבנה כי חיי האדם שזורים בו וההכרה כי החומר הוא אנרגיה במהותו, יאפשרו לנו להבין מדוע העיסוק בתורה הנתפסת כ"רוחנית" במהותה, הוא מאוד פרקטי.

ע"פ מאפייני החומר, כגון: צבע, צורה, הרכב כימי, גימור (טקסטורה), גיל וגודל, מבחין הפנג שואי בין אנרגיות שונות בטבע, ומחלקן לקבוצות בעלות השפעה אמפירית, כגון: יין ויאנג, חמשת האלמנטים, 8 הטריאגרמות וכד'.

לאחר אבחון האנרגיות במקום והבנת השפעתן על בני המקום, חושף יועץ הפנג שואי דרך תשאול, את ההשפעה הייחודית לה זקוק כל אחד מהם. כך נבחר השינוי שנכון להכיל במרחב, לטובת האיזון האנרגטי והתפתחותם של החיים דרכו.

השינוי נעשה דרך ניתוב האנרגיות/החומרים במקום. בפועל מזמין היועץ את בני המקום לשחרר ולנכס חפצים שונים, להזיז אחרים, לצבוע קירות ואלמנטים, לשנות תנאי תאורה וכד'. גם דיירי המקום לוקחים חלק בשינוי, ולכן כיווני שינה וישיבה חדשים ומעבר לאזורים תומכים הם מנת חלקו.

לסיכום דרך הפנג שואי מאפשרת לנו למצוא ולמצות את הפוטנציאל הטמון במרחב המחייה, ליצור קרקע פורייה להתפתחות מכל סוג שהיא ולשפר את איכות חיינו על כל רובדיהם וללא יוצא מן הכלל.


אביב שטרית - מטפל ומנחה למודעות עצמית, אדריכל ואומן פנג שואי. חושף ומעמיק את המודעות לאלוהות ולאהבה שאנו, ופועל להשביע לכל חי רצון לריפוי והגשמה.
www.spring-spirit.co.il


מאת: אורלי גיטר יום שני 14 פברואר 2011 20:48
שלום אביב,
נהניתי לקרוא את הכתבה הרצינית ולראות את החיבור היפה שאתה עושה בין החומר לרוח. אכן אנרגיה מצויה בתוכנו, בסביבתנו ובחללים הסגורים, בהם אנו שוהים שעות כה רבות במשך היום. נוכל להעלות את איכות החיים, אם נשכיל לתעל אותה לטובתנו. איך? פנג שואי היא דרך נפלאה ומומלצת, המאפשרת לעיצוב החלל להיות גם אסתטי, גם פרקטי וגם מחזק ותומך. אך חשוב להדגיש שהפנג שואי הוא ה"תרופה", שבאה רק אחרי אבחון רציני של מפת הלידה. אבחון כזה מאפשר להבין שגם כאשר אזור מסוים בבית דורש חיזוקו של אלמנט מסוים, יתכן שאדם מסויים יפגע' אם חיזוק האלמנט הזה פוגע בו באופן אישי, על פי מפת הלידה שלו. לכן תחילה נבדוק היטב את מערך האלמנטים במפה, את העשור בו האדם מצוי, עד כמה יש לאזן אותו בתקופה מסוימת ורק אחר-כך נציע פנג שואי תואם.
מאחלת לך המון הצלחה, ועוד כתבות מעניינות ומעשירות כאלה. כל טוב
אורלי גיטר, מעצבת פנים עפ"י תאריך הלידה
www.orlygitter.com
מאת: אביב שטרית יום שלישי 15 פברואר 2011 12:16
אורלי,
יש כ"כ הרבה השפעות בעולם שראוי לתת עליהם דעת, התיחסות ותשומת לב. הכי בריא כאשר כל אחד נותן את מתנתו ליקום, לאדם, לקיום...
התוספת שלך מבורכת. גם למאמר וגם לחיים, כאחד :-)
תודה,
אביב
סקר

מחשבה יכולה לרפא את הגוף?
הצבע!
 

מדיטציות אונליין