השיר שמתוכו נבראתי
יום שלישי 23 אפריל 2019 הפכונו לעמוד הבית צרפונו למועדפים הירשמו לניוזלטר הצטרפו אלינו לפייסבוק

השיר שמתוכו נבראתי

השיר שמתוכו נבראתי


טרם לידתי בחרתי למסור את עצמי בידי מלחין העולמות, להיות כלי לשירתו, לשאת את רוחו במיתריי.

והנה יום אחד בטיול הערב שלי, עפה מעליי תנשמת, והמציאות נחצתה לשניים. חלק ממני המשיך ללכת הביתה, והחלק האחר נכנס לפירמידה מלאה בצליל חרישי.
נלקחתי חזרה למקדשי הצליל ללמוד שם מחדש את החניכה למיתרי האור. בחניכה, המיתרים המרכיבים את השדה האנרגטי שלי חוברו למיתרים הקוסמיים, ותדר הבריאה - תדר המקור- עבר דרכי.
מתתי ונולדתי מחדש כפי שהיה לפני עידנים, ושוב קיבלתי לידיי את מפתח הצליל האחד:
לשיר ולנגן פשטות - להאיר ולהזכיר את האחד שבלבבות.

השיר שלך – סיפור-עם אפריקאי

יש שבט באפריקה שבו כשהאישה מרגישה קריאה להיכנס להיריון היא הולכת למדבר. שם היא מחכה עד שמגיעה אליה הנשמה החדשה שרוצה להיוולד ומלמדת אותה את השיר שלה. או אז היא חוזרת הביתה לכפר, מוצאת את האהוב שהוא האבא של הילד שלה ומזמינה אותו לישון איתה. כשהיא עושה איתו אהבה, היא שרה לו את השיר של הילד. כשהילד נולד, כל הכפר מתכנס ושר לו את השיר שלו. כשהוא עובר את טקס ההתבגרות וכשהוא מתחתן שרים לו את השיר.  גם אם הוא מבצע פשע או סוטה מדרך הישר, שרים לו כדי להזכיר לו מי הוא, מה הוא, מה הניגון האמיתי שלו. וכשהוא מת, שרים לו בפעם האחרונה.

כשלעצמי הסתובבתי שנים ארוכות בעולם ללא הניגון שלי וללא קול. לא רק שלא העזתי לשיר, גם הייתי לוחשת במקום לדבר. לקח הרבה זמן עד שמצאתי את מקומי, את השיר שלי, והדרך שלי לעשות זאת הייתה בנתיב של מוזיקה ושירה. היכן שהפצע – שם המרפא (או אולי, היכן שהמתנה -  שם הפצע).

ניסיוני במסע הריפוי שלי ושל אחרים לימד אותי שלכולנו יש שיר וניגונים ייחודיים לנו. לכולנו יש אי-שם בתוכנו קול חופשי, שהולך תמים במדבר. בגילויו טמונה חירות גדולה, יש בו את המפתח אל המהות – אל מי שאנחנו באמת, אל מי שהתכוונו להיות.

קול ומיתרים - גוף הצליל

הפקת קול היא למעשה נגינה בכלי הנגינה שהוא אנחנו... לכלי הנגינה הזה יש ביטוי פיזי, הגוף המרגיש, החש והפועם – שיש לו רטט סמיך. ויש לו ביטויים אנרגטיים – של תודעה, אנרגיית חיים ואור – רטט מעודן.

אפשר לתאר את כלי הנגינה האנושי, האדם השר, כגוף צליל העשוי מיתרים – ערוצי אנרגיה בדומה למרידיאנים המוכרים מהרפואה הסינית, רק שהם עשויים ממנגינות. כששרים מתוך הקשבה למיתרים האלה, השירה בוקעת ללא מאמץ. הקול זורם על גבי המיתרים ומתנגן מעצמו, הוא הופך להיות מורה הדרך לתוך עצמנו, לתוך מוזיקה, ולתוך מרחב האפשרויות של הבעה והדהוד שנולדנו איתו

"בואי הנה בואי לכאן, אני שולח לך צליל מכוון..."

יש אמת עמוקה בשיר הזה. צליל מכוון הוא לא רק, ולאו דווקא, צליל מדויק מבחינה מוזיקלית, אלא הוא צליל שנושא את הכוונה הנכונה, ונע בכיוון הנכון. צלילים הם כמו ספינות שנושאות בכנפיהן תדרים, איכויות, מחשבות, כוונות או רגשות. כשאנחנו שרים מתוך שמחה, מי שמקשיב לנו נהיה שמח. כשאנחנו שומעים מוזיקה שנכתבה מתוך זעם ואלימות אנחנו מתכווצים. מוזיקה פסיכדלית שנכתבה בהשראת סמים מעבירה את מצב התודעה של מי שכתב אותה. וכשמישהו שר ומתכוון למה שהוא שר, כשהוא מאוחד עם עצמו בזמן השירה, לרוב זה עושה לנו טוב, ונשמע לנו יפה ואותנטי.

כשאנחנו שרים בכוונה חיובית, בלי קשר לאיכות השירה או לרושם שהיא יוצרת, וכשאנחנו מפיקים צלילים מתוך הקשבה לגוף שלנו – אנחנו יכולים ליצור הרמוניה ואיזון בנפש ובשדה האנרגטי שלנו ושל אחרים. פשוט, ויחד עם זה עוצמתי ומופלא.

12 המיתרים – ידע מהפירמידות

שירה שהיא נגינה ב-12 המיתרים של הבריאה - היא אמנות הצליל והריפוי שעסקו בה במצרים העתיקה.

החניכה שנעשתה לכוהנים וכוהנות במקדשים עסקה, מלבד תרגולים פיזיים ורגשיים ולימוד ידע רוחני, בהפעמת 12 המיתרים הללו. ההכשרה הזו הסתיימה בחיבור החניך למכשיר של תדרים, שהוליך את רטט הבריאה דרך כל 12 המיתרים. פעולה זו יצרה אפקט של מוות ולידה מחדש, שלוו בהתעוררות רוחנית מלאה.

לאחריה הפך התלמיד לכוהן, והיה רשאי להעביר לאחרים את התדרים המרפאים של הצליל, או ידע מסוגים שונים, כל אחד לפי הכשרתו המסוימת.

כיום הידע הזה חוזר אלינו כחלק מהידע הקוסמי שניתן במטרה לעורר תודעת אחדות והארה בקרב אוכלוסיות שלמות, והוא נגיש ופתוח לכל. ניתן ללמוד אותו בעזרת שירה, תנועה והקשבה. הטכניקה של הפקת הקול בעזרת הפעמת המיתרים - מאפשרת לשיר ללא כל מאמץ, ולהגיע להבעה מדויקת ועמוקה של הרגשות והחוויה הפנימית הייחודית וכן לעורר את הצופנים הגנטיים החבויים המאפשרים לנו למלא את ייעודנו, את הסיבה שלשמה נולדנו. אדם שחווה את התדר של צלילי האור הללו - חווה התעוררות של המהות האלוהית שלו וככל שיתרגל אותם כך יעלה הרטט שלו, והוא יתמלא שמחת חיים, חיוניות ואור קורן.

 


הגר שיר ניצן – זמרת מוזיקאית ומשוררת, מרפאת בקול וצליל, שיחה ומגע. מלמדת שירה בדרך המיתרים ומתקשרת ידע קוסמי בנושא צלילים ושירת אור. מטפלת מוסמכת בקול ותנועה (VMT – שיטתו של פול ניוהם).
www.premestrela.co.il/hagar-shir-nitzan


מאת: neshama יום שני 17 ספטמבר 2012 19:33
הגר יקירתי,
הענקת לי במאמרך הרבה מילים לחוויות אותנטיות שאני חווה עם הצלילים. מזה זמן, כשאני לבדי אני שרה ורוקדת לעצמי. וזה כל כך פותח לי את הלב לאהבה לכל: לאנשים, לתינוקות, לפרחים, לעצים ובעיקר לים. ואנשים מרגישים זאת. הרבה פעמים אומרים תודה לא על משהו ספציפי שאני עושה , אלא לחיוך שאני נותנת. ל"בוקר טוב" שאינו אוטומטי אלא מהלב, ועוד ועוד. והיום - לאחר שנים של סבל - אני בן אדם שמח ומאושר. לא שאין על מה "לעבוד" (אחרת היה משעמם) - אין אדם מושלם , אלא אדם שלם עם עצמו. אז - שוב תודה מקרב לב והמון ברכות לשנה נהדרת!
תמיד באהבה
נחמה
מאת: הגרשירניצן יום שלישי 18 ספטמבר 2012 19:35
הי נחמה תודה רבה על התגובה המקסימה
סקר

מחשבה יכולה לרפא את הגוף?
הצבע!
 

מדיטציות אונליין