שירת השבט
יום שלישי 23 אפריל 2019 הפכונו לעמוד הבית צרפונו למועדפים הירשמו לניוזלטר הצטרפו אלינו לפייסבוק

שירת השבט

שירת השבט


אני מכירה את עינייך. משחר הזמן. כן, משם, מעברה השני של האש. אז שרנו יחד מדי ערב, כל השבט. מרק התבשל, ילדים צנחו זה אחר זה לשינה מתוקת-כוכבים. מישהו אולי ניגן, והקולות עלו עם עשן המדורה והשתלבו זה בזה. היה חמים ברגליים ופשוט בלב.

אני זוכרת אותך גם ממקומות אחרים. פעם גרנו בכפרים רחוקים בהרים, אז צעקנו זו אל זו מכפר לכפר, והרוח נשאה את קולנו. היינו רחוקות – גרנו משני צדי ההר, אבל לבבותינו היו מאוחדים.... היינו אחיות בנשמה, וכשקראתי לך בואי מעבר לנהר, ירדת במשעולים מכפרך ועלית לכפרי.
ועוד, מערים מאובקות, היינו פרועות ושיכורות, הגברים שרו ותופפו על שולחנות, את רקדת ואני שרתי כמו מטורפת, שרתי עד שלא היה לי קול, צחקתי עד שלא היו לי דמעות.
חיים שלמים מקופלים בנתיבי הקול, חיים רבים, אישה אחת רקומה בהם במחט מדויקת: תמיד חותרת להישמע, תמיד בחיפוש אחר אחוות הלבבות, אחר אחים ואחיות שלבם פתוח.

היום באת אליי. שוב להיפרד. אמרת לי תודה שעזרתי לך למצוא את קולך ושאת הולכת למצוא את המוזיקה שאת חולמת. בירכתי אותך ושלחתי אותך אל האיש שמוכר כלים עתיקים באלנבי, מול בית הכנסת הגדול, אולי שם המפתח שלך.
ודיברנו על זיוף.
זיוף זה מה שקרה לנו האנשים מאז שעזבנו את המדורה, את פשטות השירה העולה מהשדות. שכחנו מי אנחנו, מיהם האישה וגבר שגרים בגופם, ששרים יחד, שאוהבים.
הקול שלנו והגוף שלנו נהיו זרים. נהיו זרים לעצמנו. עינינו הבוערות מאש ותשוקה הועמו. הפחד השתלט על הביטוי – ועמו הגיע הזיוף. זיוף אומר – אני לא יודע אם אני שייך; אם אהיה אני עצמי אולי זה לא יתאים? לא יכול להיות שאחרים שומעים את מה שאני שומעת...
אבל אהוביי – כולנו תועים באותם דרכים. בואו נזייף את כל הפחד, כולנו הרי כוכבים נולדים...
ועכשיו פנסים קטנים נדלקים, עוד ועוד בתים, אנשים שבים אל הכפר ההוא – בו כולם שכנים, בו הקולות אינם חוששים להישמע, בו אין זיוף, אלא רק צוף ניגר מלב אל לב, גם עצב וגם געגוע, גם שמחה וגם רוח שטות.
כולם עולים בשירת אחדות להלל את אלוהים שבאבק ובאש, לשוב ולהיפגש, להיחשף ולהתרגש. ולזייף – מה אכפת.
הגר שיר ניצן - זמרת, מוזיקאית ומשוררת, מרפאת בקול וצליל, שיחה ומגע, מנחת תהליכי התפתחות ומודעות דרך קול. מלמדת שירה בדרך המיתרים ומתקשרת ידע קוסמי בנושא צלילים ושירת אור. מטפלת מוסמכת בקול ותנועה - VMT – שיטתו של פול ניוהם.
www.premestrela.co.il/hagar-shir-nitzan.html

 


מאת: נחמה שבת 22 יוני 2013 14:34
שלום לך קרן אור,
איזה יופי! איזו פואטיקה! רציתי לספר לך שאני מהכפר שלידך, חיה את חיי ואוהבת אותך על אף שלא מכירה אותך - אבל מכירה את הסיפור על הכפר.. כן, יותר קולות, יותר מראות, יותר מגעים - מגיעים אלי מהאורות הקטנים שבכפר שלי וטוב לי בזה.
תודה לך על מאמר מופלא,
עם הרבה אור ואהבה
נחמה
סקר

מחשבה יכולה לרפא את הגוף?
הצבע!
 

מדיטציות אונליין