לטייל בחוץ זה לצאת למסע פנימה
שבת 20 אפריל 2019 הפכונו לעמוד הבית צרפונו למועדפים הירשמו לניוזלטר הצטרפו אלינו לפייסבוק

לטייל בחוץ זה לצאת למסע פנימה

לטייל בחוץ זה לצאת למסע פנימה


לטייל זה דבר נפלא (לא כשיש בחוץ 40 מעלות אומנם), וכל מי שמטייל מכיר את התחושה שמשהו בפנים נפתח. האויר, הנוף, מקומות חדשים.

שדרגו את הטיול בעוד רמה

כל טיול הוא בעצם יציאה ממקום ידוע, מוכר ויומיומי אל מקומות אחרים. בטיול מתרחשת תזוזה של אנרגיה יציבה ומקובעת והנסיעה אל מחוזות חדשים מניעה אנרגיה ומרעננת את הנפש. מסיבה זו הטיול הוא, לרוב, חויה מהנה ומשחררת. הטיול הוא הזמנה לשינוי. אפשר להפוך את הטיול הפיזי גם לטיול רוחני באותו הזמן. בטיול רוחני אנו יוצאים מהקבעון ומהידוע גם באמצעות טבע ומקומות חדשים, אך מטרתו העיקרית היא התנועה והטלטלה במרחב הפנימי-רוחני. צורת המבט על הדברים היא החשובה. בטיול הרוחני אנו יוצאים 'החוצה' כדי להעמיק 'פנימה', פנימה אל תוך מחוזות 'הרוח'. 'רוח' היא הגדרה מגוונת למדי לכל מה שנוגע למהות שמעבר לתהליכים הפיזיוביולוגיים. זה השכל, התרבות, האישיות, תודעה, נפש ונשמה. כל מושג וההקשר הרוחני שלו עם מכנה משותף אחד לכולם: חיפוש של משמעות וכניסה פנימה.

לטייל עם משמעות בארץ ישראל

ארץ ישראל היא ארץ מופלאה. כה קטנה בשיטחה, נקודה זעירה על פני הכדור אך כל כך משמעותית וכבירה לתולדות האנושות ולהופעתן של אמונות בעולם. לכל אבן ולכל אתר יש סיפור עם משמעות רוחנית. תרבויות פגאניות של כנען ורומא במישור החוף ושפלת יהודה לצד בתי כנסת עתיקים ברמת הגולן, כנסיות מקודשות בגליל , דרוזים וצ'רקסים בהרים הגבוהים, ירושלים מרכז אמונה למליונים, נופי מדבר וים נמוך בעולם בסמוך לשטחי מרעה וקצוות מושלגים. ממש מיקרוקוסמוס על כף היד. 
כשאתם יוצאים לטייל עם המקל והתרמיל או ברכב הממוזג חפשו בכל מקום את המשמעות. תנשמו עמוק את המקום ותשאלו בקול רם: מה המקום הזה מספר לי? מה הוא יכול ללמד אותי ולעזור לי להתפתח? אלו עולמות מופיעים כאן לנגד עיניי? זה חשוב ונחמד לדעת מה שמו של הפרח שצומח לנו מול העיניים, מי נלחם כאן במי, של מי השרידים שנמצאו כאן וכו', אבל הרבה יותר חשוב

לחדור לעומק אל מתחת לפני השטח. לא להסתפק רק בתיאור ה'מה' וה'איך' אלא להמשיך אל המשמעות הפנימית של כל הסיפור.

בטיול רוחני אנו רוצים לשאול שאלות יותר מהותיות: מהו המסר שעומד מאחורי המבנה? מה הוא שואף לייצג? איך האדם או התקופה במקום מסויים תופסים את העולם ומרגישים? אם יש מסילת רכבת מהתקופה הטורקית לא די לתאר טכנית את שלבי התפתחותה אלא לשאול כיצד טכנולוגיה זו עיצבה חיים ותפיסות עולם? לא מספיק רק להתרשם מביצוע טקטיקות מלחמה של כובש כזה או אחר אלא להבין איזה סוג תרבות הוא הביא לכאן ואיך הדבר משפיע עלינו עד היום? לא רק לזרוק שמות של צמחים וחיות אלא לברר מהי האינטלגנציה שמתבטאת בהם? כל אלה הן דוגמאות לשאלות של משמעות ומודעות.

אז צאו לטייל, להנות מהמרחבים, לרענן את האנרגיות וגם לשאול מחדש שאלות של משמעות. יכול להיות שתזכו לתשובות חדשות ולחוויות פנימיות ומרגשות.עופר הר-טוב - מורה דרך מוסמך וחוקר מסורות רוחניות. מדריך טיולים וחוויות במבט רוחני. שבילים ברוח.
 www.shvilimba.co.il

 

מדיטציות אונליין

סקר

מחשבה יכולה לרפא את הגוף?
הצבע!