עולמות נסתרים
שבת 20 אפריל 2019 הפכונו לעמוד הבית צרפונו למועדפים הירשמו לניוזלטר הצטרפו אלינו לפייסבוק

עולמות נסתרים

עולמות נסתרים


אלו שעוסקים בעולם הרוח, במיוחד חלקיו שנולדו בעידן החדש, שוכחים שיש עידן ישן יותר שמחכה מתחת לפני השטח. עתיק, משתנה תמיד ושליחיו רבים אך הוא קיים. 

הזמן הוא שבוע שעבר. במרפסת פתוחה, רבודה בעץ מכוסה לכה, עם נוף שמביט לכינרת האפרורית דרך מטע מנגו, אני יושב עם שני אנשי רוח אחרים. אחד מהם מבצע טקסים של קבלה מעשית כדי לעלות בסולם ולהתקדם בעץ החיים האגדי, והשני בכלל נמצא מהצד השני של המתרס: עוסק בגירוי וחיזוק האגו. שניהם עובדים קשה מאוד כדי להגיע למקום רוחני שמאפשר להם גדילה אישית - והתקרבות לאלוהי.

ואני? אני סך הכול מכשף. יש שתי הגדרות מילוניות מבוססות שמסבירות מה ההבדל בין מכשף למיסטיקן. המיסטיקן משתמש בכלים של תורת הנסתר כדי להתקדם ולהתקרב לאלוהות (תהא אשר תהא- אללה אצל הסופים, אדוני אצל היהודים וכיוצא בזה). כישוף נועד לעשות שימוש באותם כוחות של אותו הידע כאן, עכשיו ברגע זה. כן יקירי חובבי המיסטיקה: אקט התיעול של אנרגיה רוחנית לריפוי, חיזוי וזימון דברים למציאות תמיד היה מאגיה - בכל הגדרה חברתית ובוודאי שבמילונים של תורת הנסתר. מכשפים מקצועיים או מתקדמים יודעים בצורה מדויקת לייצר את האקט המאגי הנכון למטופל שלהם. מתכונים בסיסיים נחמדים מאוד - אבל מאגיה היא אמנות.

את האמת, גדילה רוחנית לא כל-כך מעניינת אותי. זה לא נכון שהיא לגמרי לא מעניינת אותי אבל זה מה שקורה בדרך - בזמן שאני מרפא, בזמן שאני מביא למימוש משאלות, חלומות ופותר בעיות. במסורת שממנה אני צמחתי, כאשר אדם נולד, עורכים לו חיזוי מיוחד ומבררים איזה כוח בעולם הזה תופס עליו חסות. הכוח שבחר בי, הוא הכוח של האהבה, עושר, וכל הדברים הנעימים בעולם. למרבית הפלא, במקום כישופי אהבה, רוב העבודות שאני עושה קשורות להגנה וריפוי. במיוחד עכשיו, בזמן הזה שבו אנחנו במקום של חוסר יציבות ביטחונית. יש להגן על בית מטילים, ויש לשמור על ילד - שהוא חייל קרבי מאש חיה.  יש טיפים שגם אתן כאימהות יכולות ליישם - קשר הדם בין הילד לאם הוא חזק ביותר. למשל, הים מסמל את האימא הגדולה והמים שלו מסמלים את מי השפיר. האימא שמכילה את כל הלידות של כולן, כל אחת ואחד מהיצורים החיים - מן האמבה הקטנה ביותר עד הלוויתן האדיר ביותר. ריכוז רב מידי של מלח מעניק מוות. ריכוז נכון מעניק פלזמה ודם. לפיכך המלח יכול לדחות מצבים לא רצויים - כמו מוות מכדור תועה. הרצון שלנו, המילים שלנו, הקשר לצאצא הוא המקום שבו התבלין הזה הופך להיות כוח חיים אדיר. רק לשים מעט בנייר כסף בבגדים שלו ולשלוח אותו למקום שבו הוא נמצא.

מלח מעורב עם כרכום מגן מגניבה. כמון מקל על צער ומחזק את המערכת החיסונית, פלפל שחור יכול להרוס הרגלים רעים. וזה רק מהמטבח. אלו כשפים קטנטנים לחיים טובים יותר. מכשף יידרש לבחור את הצמחים, האבנים וחלקי החיות הרצויים, לבחור ישויות ומצב טבעי מסוים, לנסוע לעיתים רחוק (כמו למקדש חתחור בתמנע) כדי לייצר דברים כמו לחש פוריות נכון - לאישה שיש לה בעיית פוריות ספציפית. הלמידה היא אין סופית. כל דבר בצבע כחול קובלט בולט מגן מפני עין רעה וצרות עין. עציץ של פיגם מצוי בגינה משמיד כל רוע או ישות רעה.

ואותם זוג "מכשפים"? מבחינת פילוסופיה הם מעניינים מאוד. מרתקים. יש להם דברים פרקטיים, אבל ברגע שאני צריך להסביר דברים על כוחם של מי מלח, ואיך להגן מדברים אחרים, אני מגלה שהם צומחים למעלה, ואני צומח למטה. אדמה זה טוב, ואוויר טוב. אני מחפש את דרך האמצע שייחודית לי, כי כל מכשף, כמו כל אמן יוצר דברים עם תדר אחר, אנרגיה אחרת ומשמעות אחרת.  התרבות שלו משנה. מניין הוא מגיע? החינוך שלו משנה- מה הוא למד? בחיפה גרה כוהנת וודו. לוחמים וויקינגים יוצאים לקרב בעזה, מכשפות עם מסורת קלטית ובריטית מגנות על מצעד הגאווה הישראלי כל שנה לאחר המקרה של הדקירה. מכשפות מחו"ל באות לדבר עם פלסטינאיות על התנגדות ללא אלימות. שאמנים ממסורות אינדיאניות מנהלים אוהלי מיזע ומתפללים לווקאן-טאנקה. פגאנים נכנסים למערה של פאן בבאניאס כדי לתת לו מנחות לפריון ופראות. אין ספור עולמות נסתרים...
 


ארדן קרן - מכשף בן 27 עם תואר שני בלימודי אסיה. לומד ועוסק בתורת נסתר כבר 13 שנה. גר בטבריה ואוהב חתולים. מנהל פורום "אמנות המאגיה" בנמסטה.


מאת: sh יום רביעי 28 נובמבר 2012 16:47
אהבתי. יש מקום בו אפשר ללמוד בסיס למאגיה?
 

מדיטציות אונליין

סקר

מחשבה יכולה לרפא את הגוף?
הצבע!