קונדליני יוגה - תרגול לחיים טובים
יום שלישי 23 אפריל 2019 הפכונו לעמוד הבית צרפונו למועדפים הירשמו לניוזלטר הצטרפו אלינו לפייסבוק

קונדליני יוגה - תרגול לחיים טובים

קונדליני יוגה - תרגול לחיים טובים


"כשאתה יודע שהכול אור, אז אתה מואר.
מהי הארה? כשאתה מזהה את האור.
איפה? בתוך עצמך."

יוגי בהג'אן

אנרגיית הקונדליני

נתקלתי לראשונה במילה 'קונדליני' לפני יותר מעשור כשהכרתי את המדיטציה של אושו - 'מדיטצית קונדליני'. קונדליני הינה האנרגיה הרוחנית, היצירתית, שנמצאת בכל אדם ואדם בבסיס האגן, מיקום הצאקרה הראשונה. לפעמים מייצג אותה נחש ולפעמים דרקון, שני הדימויים שבאים ליצג את האנרגיה שעולה ומסתלסלת במעלה עמוד השידרה לקודקוד הראש, מתפתלת ונעה ובדרך מאירה לנו את החיים בבריאות שמחה ויציריתיות. כשהקונדליני ער בתוכנו, התודעה שלנו ערה ויודעת את עצמה.

יוגי בהג'אן

הקונדליני יוגה מגיע מענף הראג'ה יוגה, יוגה של המלכים, יוגה לחקר העצמי, יוגה של תודעה והמדיטציה, הנחשבת ליוגה של ההארה. השיטה שנשמרה בסודי סודות אלפי שנים, הגיעה מאוחר יחסית למערב רק בשנת 1969 ע"י מסטר לקונדליני יוגה - יוגי בהג'אן.
יוגי בהג'אן נולד ב - 1929 בהודו. בגיל 8 התחיל את לימודיו שכללו קונדליני יוגה, יוגה של הטנטרה הלבנה ומדיטציה באמצעות הגונג. מורו הכריז עליו כ'מאסטר'  של קונדליני יוגה בגיל 16.
בספטמבר 1968 יוגי בהג'אן יצא את הודו לקנדה בעקבות הזמנה של אחד מתלמידיו. הוא נשאר בקנדה כחודשיים וביקר בלוס אנג'לס, שם פגש צעירים רבים שחיפשו חיבור לתודעה גבוהה, חלקם דרך שימוש בסמים. הוא התחיל מיד להעביר את הידע של קונדליני יוגה כדרך לחוות את החיבור הזה, תוך דגש על בניה מחדש של מערכת העצבים של תלמידיו. הוא הבין שתרגול קונדליני יוגה מהווה אלטרנטיבה מועילה ביותר לתרבות הסמים של שנות ה -60. המסר שלו היה "זכותכם מלידה להיות בריאים, מאושרים וקדושים".

קונדליני יוגה

קונדליני יוגה מעירה את המודעות הרדומה הקיימת בכל אדם, מקרבת לאמת ולשלווה שהיא זכותו של כל אדם. היא נחשבת לחזקה ביותר בכל ענפי היוגה, ומוכרת כשיטה שמביאה לשינוי הכי מהיר למתרגל. אני מתארת אותה כקיצור דרך אמיתי להתפתחות רוחנית.
כמי שמתרגלת מדיטציה ונמצאת בדרך הרוחנית כבר שנים, ההכרות שלי עם השיטה השאירה אותי ללא מילים, הרגשתי מיד את העוצמה שבתרגול. ההיי שמרגישים אחרי השיעור, האור שמקיף את הגוף ונפש הוא עוצמתי.
השיעור שאורכו כשעה וחצי מורכב מתנועה (אסאנה - בקונדליני יוגה קוראים לה 'קריה'), נשימות (פראניאמה) ותנוחות ידיים (מודרות). כמו כן יש שימוש במנטרות וצלילים. השיעור מלווה במוזיקה רכה שמכוונת לעזור לתודעה להיות שקטה. השיעור אנרגטי ומשתנה משיעור לשיעור, כל שיעור עובדים על חיזוק ושיקום חלק אחר בגוף הפיזי והנפשי. כל שיעור מסתיים במדיטציה מתוך אלפי מדיטציות שיחודיות לקונדליני יוגה.
בשיעור אנחנו למעשה מניעים ומעירים את האנרגיה הזאת, אנרגיית הקונדליני, אנרגיית החיים, דרך מרכזי האנרגיות, מלמטה למעלה.
התרגול מתרכז בשיקום מערכת העצבים, המרצת הבלוטות ואיזון המערכת ההורמנלית, גמישות וחיזוק עמוד השדרה והרחבה וניקוי מערכת הנשימה. הקונדליני יוגה עבורי היתה המתנה שהביאה אותי לגלות את כח הרצון החזק שלי, ההתחייבות לתרגול, לעצמי, לאפשרות לעשות שינויים במצבים שלא נכונים וטובים לי, להתחייב לעצמי לעשות מדיטציה ונשימות כל בוקר מעל שנתיים - זה משהו שאני יודעת שרק התרגול של קונדליני יוגה נתן לי.

אני מתארת תמיד את קונדליני יוגה כיוגה מדהימה לחובבי המדיטציות. מי שמחובר לאנרגיה של האור - של האמת -  ימצא בתרגול הקונדליני יוגה  דלק רוחני איכותי. כי תוך כדי עבודה על הגוף, הנפש מתאזנת ומבריאה. התודעה נמצאת בהוקרת תודה תמידית.

השיעורים מתאימים לכל אדם בכל גיל וגם למי שלא חושב שהוא גמיש או רוחני או כל דבר אחד שהמיינד עלול לחשוב שהוא שומע את המילה יוגה.
השינוי מורגש מאד מהר, והחוזק הפנימי שהולך ומתהווה בתוכנו, הלב הפתוח, התודעה השקטה, כל אלה מלווים את מי שמתרגל קונדליני יוגה.קרן (וירו) קליין -  מתרגלת ומורה לקונדליני יוגה. שהתה שנים באשרם של אושו בפונה.
תירגלה שנים אשטנגה יוגה, ולפני כ-3 שנים גילתה את הקונדליני יוגה והתאהבה מיד.
www.yogaone.co.il

סקר

מחשבה יכולה לרפא את הגוף?
הצבע!
 

מדיטציות אונליין

קישורים