רגשות מודחקים
יום שלישי 23 אפריל 2019 הפכונו לעמוד הבית צרפונו למועדפים הירשמו לניוזלטר הצטרפו אלינו לפייסבוק

רגשות מודחקים

רגשות מודחקים


לחיות עם תחושות או חוויות שאינך יכול להתמודד איתן, זה כמו לחיות בבית בו יש חדרים אליהם אינך יכול להיכנס. בתחילה זה עוד סביל, יש לך את שאר הבית להסתדר בו.

בתחילה אתה נמנע מלהראות חדרים מסוימים לחברים או לדבר עליהם עם עמיתים לעבודה, אך עם הזמן אתה מגלה שאינך מסוגל לחשוף אותם בפני חבר טוב, בת הזוג או עצמך ואז תחושת הבדידות מתחילה לעורר אי נוחות.  

איך יכול להיות שיש בך חדרים אליהם איש לא יכול להיכנס, אפילו לא אתה?
לחיות חיים מלאים עם רגשות מודחקים, זוהי חוויה שכיחה אך כשהנושאים מתחילים להיערם ומספר החדרים גדל, אתה מוצא את עצמך מנותק מחלקים בך; ממש כמו חדרים סגורים שאליהם אינך יכול להיכנס בבית שאמור להיות שלך.  

אושר ותחושות רווחה הן בסך הכל ביטוי של אישיות משוחררת וחופשית, כזו שאינה מתביישת בעצמה ומצליחה להכיל ולאהוב את כל את כל קשת החוויה שלה; רגשות שמחה ואכזבה, רגעי הגשמה ותחושות פספוס.  

החדשות הטובות הן ששום דבר חיצוני לא באמת חייב להשתנות כדי להרגיש טוב יותר, רוב התחושות השליליות נובעות מניסיונות ההימנעות שלנו מלהתמודד עם תחושות שמתעוררות בנו.  

שיחה במסגרת יעוצית היא אפשרות להתמודד עם המצב אך גם מדיטציה היא תרגול שיכול ללמד אותנו בשלב הראשון להרגיש ולא להילחץ מהתחושות שמתעוררות – זו הסיבה שלרבים כל כך קשה כל כך לעצור, לעשות את הדבר הפשוט ביותר – לקחת נשימה ולכמה רגעים פשוט להיות.  

כשתת המודע מבעבע, מלא בחדרים סגורים כאלה שאנו לא מעוניינים לפתוח, כל רגע של שקט נחווה באי נוחות בה שדים מתחילים להשתחרר ומחשבות מתחילות לרוץ. זו הסיבה ששעות הפנאי שלנו רוויות בהסחות דעת שונות כמו שתיה, שימוש בסמים או התמכרות לשעות עבודה ממושכות. זו אחת הסיבות שאנשים רבים פוחדים להיות לבד.  

בחדרים הסגורים בתוככם; בכאב מתחושת הדחייה אחרונה, תחושות ספק או במחשבות חוזרות שלא עוזבות אתכם נמצאים רמזים באשר לדרך שלכם, לבחירות שלכם ולאמירה האותנטית שלכם בחיים.  

בחדרים האלה נמצאת האנרגיה שתגרום לכם להתאהב מחדש בעצמכם ובמה שאתם עושים בחיים. בשלב הראשון מה שיתגלה עלול לעורר שאלות לגבי מסלול החיים והדברים כפי שהם אבל החופש להרגיש והתחושות שישתחררו, יעזרו לכם להיזכר בעוצמה פנימית ושמחה שאבדתם.  

זה תמיד זמן טוב לפתוח את החדרים ולאוורר את הבית, תמיד טוב לשוב ולהיזכר במי שאתם באמת, משוחררים מרגשות מודחקים.


מור ארג׳י: תרפיסט המשלב גישות ייעוץ ותרפיה מערביות כגון דמיון מודרך,NLP, "פוקוסינג" בשילוב עבודת מודעות, זן, חיבור ושחרור רגשי.
http://www.facebook.com/MorArgy

 

סקר

מחשבה יכולה לרפא את הגוף?
הצבע!
 

מדיטציות אונליין

הכי נקראים לאחרונה

HtmlNoArticles