" /> למה בחלום אדם מבוגר נראה צעיר
שבת 20 אפריל 2019 הפכונו לעמוד הבית צרפונו למועדפים הירשמו לניוזלטר הצטרפו אלינו לפייסבוק

למה בחלום אדם מבוגר נראה צעיר

למה בחלום אדם מבוגר נראה צעיר


בחלומות הכל אפשרי - הורים שנפטרו בשיבה טובה - מופיעים צעירים. אנחנו בחלום בכלל בגיל אחר, ילדינו פתאום מופיעים כתינוקות וכדומה.

מה זה אומר כשאנשים מופיעים בחלום צעירים יותר?

כמו תמיד, לכל דבר בחלום יש סיבה, הגיל שמופיע בחלום מסמל משהו. בשביל להבין מה זה מסמל, חשוב לברר באיזה גיל בערך הופיע הדמות, ומה משמעות של גיל זה עבור החולם. אם זה נשמע לכם מעט מעורפל, הדוגמה הבאה תבהיר את העניין:

לפני כשנה פנתה אליי גימלאית, וסיפרה לי שהיא חלמה חלום בו הוריה היו צעירים בהרבה, והם סירבו לדבר איתה בחלומה. היא סיפרה לי כי היא הרגישה תחושה קשה, היות שהוריה נפטרו לפני כעשר שנים, והיא מאוד מתגעגעת אליהם. שאלתי אותה "בערך באיזה גיל היו הורייך?" והיא ענתה "בערך בני ארבעים".
כפי שכתבתי, חשוב להבין מה קרה בתקופה בה ההורים היו באותו גיל בו הם הופיעו בחלום, ולכן שאלתי אותה "מה קרה כאשר הורייך היו בגיל הזה?", היא חשבה ואמרה לי "בדיוק התחתנתי באותה התקופה". ובכדי להבין למה הוריה לא דיברו איתה בחלום, שאלתי "קרה ביניכם משהו באותה תקופה, שקשור לזה שהם לא רוצים לדבר איתך?". והיא ענתה מייד "התחתנתי עם מישהו שהוריי לא אהבו, והם כעסו עליי, אבל כשהשנים חלפו הם למדו לאהוב את בעלי, אז אולי זה לא רלוונטי".

ליום שקדם לחלום, יש משמעות גדולה בפירוש החלום, ולכן שאלתי אותה "האם נזכרת בהורייך אתמול?", היא חשבה ואמרה "כן, חשבתי אתמול על כך שהוריי נפטרו לאחר שהיו סיעודיים, ושסעדתי אותם". שאלתי אותה "האם הזקנה מפחידה אותך?" "לאחרונה, כן" היא ענתה. המשכתי לבחון את חלומה, ושאלתי "האם מפחיד אותך שגם אותך יזכרו דווקא בזקנתך, בימייך הפחות טובים?" "כן" היא ענתה מייד. וכאן הסברתי לה שהפחד שיזכרו אותה זקנה ומתפקדת טוב פחות, גרם לה לחלום על הוריה צעירים, לזכור אותם בימיהם הטובים יותר, בימים שהייתה להם דעה מגובשת - נגד בעלה. בנוסף, הריב ביניהם לפני החתונה, שעלה בחלום כסמל לאי רצונם לדבר איתה, מבטא את הפחד שיזכרו ממנה דברים לא טובים - אותה אישה חוששת שיזכרו את דבריה הרעים אחרי שתמות, כמו גם את זקנתה שמתחילה להרגיש לה כמבישה.
 


לטם אלוש - פסיכותרפיסטית. מנהלת מכללת הנות בחדרה, ועוסקת בפירוש חלומות מהצד הפסיכולוגי. לקראת סיום דוקטורט.
www.henot.co.il

סקר

מחשבה יכולה לרפא את הגוף?
הצבע!
 

מדיטציות אונליין