Human Design - תודעת הנוסע
שבת 20 אפריל 2019 הפכונו לעמוד הבית צרפונו למועדפים הירשמו לניוזלטר הצטרפו אלינו לפייסבוק

Human Design - תודעת הנוסע

Human Design - תודעת הנוסע


המפרט האנושי (Human Design) מציע מודל חיים מדהים ומדויק, מודל אשר מאפשר לנו לחיות בצורה משוחררת וזורמת עם ההחלטות שלנו. לפי המידע שקיבל מגלה השיטה , 'רא אורו הו' (RA URU HU) כינויו, אנחנו באנו לעולם כנשמה טהורה שקיבלה גוף מוגבל שמונחה ע"י כוחות הטבע המושלמים.

המטפורה של המודל

אנחנו תודעת נוסע (נשמה) שקבלה רכב (גוף) עם נהג צמוד (הנחיה אלוהית אישית), וכל מה שעל הנוסע לעשות הוא פשוט ליהנות מהנסיעה, ליהנות מהחיים.
רק כאשר הנשמה מקבלת גוף, היא יכולה לחוות את העולם כפי שאנו מכירים אותו. תפקידה של הנשמה הוא לחוות את המסע של החיים דרך הגוף שקבלה ולתת לנהג הנסתר להסיע את הגוף בלי לנסות להתנגד למה שקורה.

כל נשמה מקבלת גוף פיזי ואנרגטי מותאם אישית למסע הספציפי שלה. גוף בעל יכולות רגשיות מנטליות ופיזיות המותאמות בדיוק למסע הפרטי שלנו.

הצלע השלישית במטפורה הזו היא הנהג הנסתר, שמנחה את הגוף, כך שישרת את הנשמה בצורה הטובה ביותר. במפרט האנושי הנהג הזה נקרא "מגנט חד קוטבי" (Magnetic Monopole) .
לנהג הזה יש שני תפקידים - הראשון לאפשר פיזית לנשמה להרגיש טוב בגוף, והתפקיד השני הוא להפגיש את הנשמה עם אנשים ומקומות שמתאימים לתכנית המסע האישית שלנו.

לפני שהנשמה שלנו קבלה גוף, היא הייתה חופשית וללא גבולות. המפגש של הנשמה עם הגוף המוגבל אינו טבעי ונוח לה. ישנה רתיעה מובנת מהמפגש הזה. הנהג הנסתר דואג שהנשמה תישאר בגוף לאורך מסע החיים בתקוה שתתרגל ואף תאהב את הגוף שלה ואת המסע שלה.
הנהג הפרטי שלנו גם בונה לנו את סרט החיים, בסרט הזה, קורים דברים, פוגשים נשמות אחרות, יש תנועה ממקום למקום, במפגשים יש חוויות רגשיות, מנטליות ורוחניות ולמעשה הנהג שלנו הוא הבמאי של המסע שלנו.

הנשמה באה ממקום של אחדות, אפשר להגיד שכל הנשמות הם למעשה נשמה אחת גדולה. אבל כדי לחוות את החיים, לכאורה, על הנשמה האחת להתפצל לנשמות אישיות, כל אחת עם הסרט הפרטי שלה. במהות, כל נשמה שואפת לאחדות ולמעשה זה רובד אחד של המציאות של כולנו, ומצד שני, הנשמה מעוניינת גם לחוות את החיים המשתנים שלה.

ההבדל הוא בגישה ולא בסרט

אם נתבונן בחיים, נראה שיש נשמות שיותר קל להם בחיים והם זורמות ומתמודדות יחסית בקלות במגוון מצבים שהן נקלעות אליהם, ויש נשמות אחרות ש"סובלות" וקשה להם להתמודד עם החיים. במודל שהוצג, ההבדל בין שני הדוגמות האלה אינו בהבדלים בין "טיב" הנשמות או בהבדלים בין תסריטי החיים השונים שלהם - מדובר רק ביכולת של הנשמה לקבל את הסרט שלה כסרט טוב ביותר ולא לנסות לאמץ (להזדהות) עם הסרט של מישהו אחר.

אדם משוחרר לא מקבל סרט חיים טוב יותר מהסרט של אדם מותנה וסובל. הסיבה שהאדם המשוחרר אינו סובל אינה קשורה בתסריט טוב יותר. ההבדל הוא רק בגישה, בזווית הראיה השונה שלו. נשמה משוחררת למעשה תקבל כל תסריט באהבה, בעניין ובאתגר ולא תנסה לחיות חיים של מישהו אחר.

המפרט האנושי נותן לנו כלים של התבוננות והבנת החיים כדי שנוכל לקבלם באהבה. כלים שנוכל להבדיל בין הסרט שלנו לסרטים של אחרים, לאהוב רק את הסרט שלנו ולהתמסר לו תוך הבנה שזה רק סרט. במצב זה, הנשמה ממלאת את יעודה , ונהנית להיות בגוף.

לכל גוף (רכב) יש מפרט טכני גופני אנרגטי המוצג על ידי מפה אנרגטית אישית שלמעשה מתארת בצורה מפורטת את הרכב (הגוף) שלנו.
כמו שאסטרונאוט חייב להכיר את כל פרטי החללית שלו כדי לנווט עצמו לירח, כך מתאים לנשמה שלנו להכיר את מפרט הגוף שלנו בצורה מפורטת כדי לנווט בצורה חלקה בחיים.

במאמר נפרד, נראה איך מפרט הגוף שלנו בנוי, איפה יש בגוף יתרונות מולדים ואיך לנצלם, מה לא מתאים לגוף שלנו לעשות ואיך לזהות זאת. נלמד איך הגוף מקבל ההחלטות אינטואיטיביות שבאות מהנחיית הנהג ומאפשר לנו , לנשמה, לדעת שההחלטות תמיד נכונות עבורנו למרות הסתייגויות המיינד.

הצגה טובה, מעצם טבעה, היא הצגה בה כל שחקן עושה את חלקו בצורה אותנטית. כל הצגה טובה מכילה עניין, עלילה, ריגוש, דרמה, עצב ושמחה, הצלחה וכישלונות. החיים הם ההצגה הטובה ביותר, ואנחנו השחקנים בהצגה. כדי שנהנה מההצגה, כדאי להבין שתפקידנו בהצגה הוא התפקיד הטוב ביותר עבורנו. שזה נכון גם לכל נשמה שמשחקת בהצגה. שאנו מוותרים על התפקיד של לשנות את התסריט שלנו או של מישהו אחר ומאמצים גישה לחיות את מה שקורה לנו לפי תכנית העל הסודית שלנו בהנחיית נהגנו המיומן, אז חיינו משוחררים והגשמנו אותם בצורה מלאה.

 


יוסף שמעוני - מדריך מוסמך בינלאומי להורות את שיטת המפרט האנושי HUMAN DESIGN.  בעל נסיון של חמש שנים בהעברת הקורס "לחיות את מי שנועדת להיות". נותן כלים מעשיים מותאמים אישית איך להשתחרר מהשפעת ההתניות ילדות, ולנצל את היכולות הטבעיות המולדות שלנו לחיים. בוגר הטכניון ויזם טכנולוגי, משלב את עולם הרוח והחומר.
sites.google.com/site/hdinisrael

סקר

מחשבה יכולה לרפא את הגוף?
הצבע!
 

מדיטציות אונליין