בין העולמות – החוויה הפגאנית
שבת 20 אפריל 2019 הפכונו לעמוד הבית צרפונו למועדפים הירשמו לניוזלטר הצטרפו אלינו לפייסבוק

בין העולמות – החוויה הפגאנית

בין העולמות – החוויה הפגאנית


אנחנו מתחילים בחשיכה. זה הלילה החשוך בשנה, הארוך בשנה. הקור נושך והאדמה שותקת. המעגל הוטל ואנחנו מתחילים...נר ועוד נר, לחש ועוד לחש...
וברחם האדמה, ובתודעה שלנו מתחיל להתהוות...הניצוץ.

מזה אלפי שנים המחשבה שלנו היא מחשבה ליניארית, מבדלת ומפרידה. אנושות מול טבע, קידמה מול פרימיטיביות, קודש מול חול, יום מול לילה, אור מול חושך, חיים מול מוות, גוף מול נשמה, גברי מול נשי, שכל מול רגש. זוהי הפרדה חד משמעית, הירארכית, תמיד ברור מה הטוב יותר, הנחשב יותר, הנעלה.

על פי תפיסה זו האחדות קיימת רק אצל הבורא המטאפיסי, החיצוני לעולם, והוא נשגב, חסר גוף וכמובן (בניגוד לכל הגיון של הטבע) זכר.
החוויה הפגאנית היא חוויה של השתתפות, של חיבור. הניגודים אינם נתפסים כקצוות אלא כחלק ממעגל. מעגל שלכל חלק בו יש מקום ותפקיד. האינטראקציה בין הצדדים השונים היא שמניעה את העולם, את הטבע, את גלגל השנה ואותנו. המשחק בין האור והחושך קיים גם בתוכנו ומניע אותנו.

יותר מכל דבר אחר החוויה הפגאנית היא חוויה של החזרת הקדושה אל הכאן ועכשיו, אל הטבע, אל עצמנו – גוף ונפש. לכן גם האלהות עצמה, אותה אנו מבקשים ומבקשות להגדיר כביטוי של המחזוריות המקודשת הטבועה בעולמנו, כמונו אנו נשים וגברים, היא האלה והאל.

האלה כביטוי של המחזוריות של לידה חיים מוות ולידה מחדש שהיא העיקרון המארגן של מה שחי בנו וסובב אותנו, והאל שלידה כעקרון של ההפריה, הניצוץ והתנועה. אבל לא רק, כל אלה ואל שאותם עבדו אימותנו ואבותינו הקדומים, הם עולם ומלואו של חכמה שניתן ללמוד ממנה ולתקשר איתה והם ביטוי לעקרונות הללו.

החוויה הפגאנית מאפשרת לנו, במסגרת טקסית וחוויתית, לחוות את התקשורת עם האלים והאלות, את חווית החיבור שאיבדנו ושאנחנו כל כך זקוקים לה בעולם שאיבד קשר עם עצמו. הטקס הוא הדרך שלנו ליצור את המרחב בין העולמות, המרחב שיוצר שינוי, המרחב שבו אנחנו משתמשים בכלים שונים הפועלים על החושים שלנו ועל התודעה שלנו על מנת לחוות את התקשורת הבלתי אמצעית עם האלות והאלים.

כישוף הוא הכלי שלנו לשינוי, שינוי ברמה העמוקה ביותר של התודעה שלנו מוביל לשינוי המציאות שלנו ברמה האישית ואולי אף ברמה הגלובאלית. 

המעגל הוטל, אנחנו בין העולמות, מה שקורה בין העולמות, משנה את כל העולמות.  


חוה מונטאוריינו - מורה לפגאניזם מודרני. כוהנת ומכשפה, חיה את מסתורי הלבנה כעוצמה מרפאה ומלמדת.

http://b.namaste.co.il/19ejvYa

סקר

מחשבה יכולה לרפא את הגוף?
הצבע!
 

מדיטציות אונליין