התורה החיה, נושמת, רוקדת
יום שלישי 23 אפריל 2019 הפכונו לעמוד הבית צרפונו למועדפים הירשמו לניוזלטר הצטרפו אלינו לפייסבוק
התורה החיה, נושמת, רוקדת

התורה החיה, נושמת, רוקדת


עוצמה מטורפת גלומה בנגיעה, לישה, שעשוע אינטימי אוהב-מאתגר-מעמיק עם המיתוסים המקודשים של השבט שלנו. אחד מהם הוא הסיפור הפסיכודאלי של קבלת תורה בהר סיני.

כל תרבות יש לה את ה"אקסיס מונדי" (ציר העולם) שלה, נקודת כוח שמחברת שמיים וארץ, מזמינה אותכןם לשוב לסיני. בליל שבועות יש לנו את ההזדמנות לקבל מחדש את התורה במופע העכשווי שלה. זהו מסע בזמן, מסע בעל-זמן. בסיני, אומרים חכמינו כל אחד מבני ובנות ישראל שמעו את התורה שרלוונטית לה ולו, הם "ראו את הקולות" בחיזיון שהיה רלוונטי לזמן ולמקום שבו הם היו. האמת של הקיום משתנה באינסוף דינאמיות, שבועות 2013 זמן מתן תורה אפשר לפתוח את האוזן הפנימית ולשמוע את האמת העכשווית.

יש לנו RE-UNION התאחדות מחדש למרגלות ההר, האם הפעם נעז לטפס? שוב לראות את הקולות- רב-שיח של חושים שקורה כשאנו יוצאים מהתודעה הרגילה. משה ראה פנים בפנים. ואנחנו? יש כאן מפגש בין מעמד-סיפור-טקס עתין יומין ששגור בהוויה הקולקטיבית בין במודע או בתת מודע, לבין ה"מתחדש האינסופי", התורה החיה, השעשוע, הידע שהולך וגובר ונצבר לנצח. מפגש זה יוצר אלכימייה של הרחבת לב ותודעה.

האם אנחנו גברים ונשים מאפשרים לתודעה הנשית שלנו לעבור דרכינו ולתת את המתנות שלה לעולם? המפגש המתחדש עם התורה, הדמיון היהודי הפרוע, הוא מפגש בינה לבין הקול הנשי שהושתק. זהו מפגש מכיל ומסוגל להחזיק מורכבות של ריבוי קולות. הדמיון היהודי הוא רב שיח שיושב על האמת העמוקה מן התלמוד שאומרת "אלו ואלו דברי אלוהים חיים". החיבור לסיפור הייחודי שלנו כשבט, הצבעים-הסמלים-הצלילים שלנו לא גורמים לנו להתבצר ולהדיר, להגיד מה ומי לא, אלא להתמלא בחמלה ואהבה לעצמינו ומתוך כך לעולם. מתוך החוויה הייחודית של השבט שלנו השפע של שבצבע ובצליל היצירתי שלנו יש חיבור עמוק להוויה האוניברסאלית, האחדות והייחוד מתאחדים לשלימות אחת.

"מי ל-יה אלי". מי שמעונייןת להפתח לחיים יותר, לחוות את חייו באופן ישיר, עמוק ואמיתי. להרוות את צימאונה באמת. שתבוא ותיקח חלק מן השלם, שלם מן החלק. תיקון, מילה מופלאה היא- בארמית משמעותה קישוט, קשירת קשרים, חיבור חיבורים, התקנה, קרקוע, והזרמת שפע. התורה בהוויתה היא גוף חי ומתתקן. ורובינו כאן בארץ ישראל ישנים, נותנים לתודעה של הפונדמנטליזם היהודי להכתיב לנו תורה מהי. אלא אם כן הנכם ציניקאנים גמורים לא ייתכן שאתם לא מרגישים שמשהו באמת משתנה, שאנו בעידן חדש. משהו זז לו ברבדים העמוקים ומופיע גם ברבדים של התרבות והחברה. אני מזמינה אתכם לקחת חלק בתורה החיה, הנושמת, הזזה, הרוקדת. עכשיו!
 


הרבה אלה מי-רום - MA. לאחר לימודים והכשרה במהלך חמש שנים הוסמכה כרַבָּה בתנועה להתחדשות יהודית ועומדת בראש "עדן מקדם": מרכז לרוחניות יהודית אלטרנטיבית. אלה מנחה קבלות שבת ושירה יהודית מקודשת, סדנאות, טקסי חתונה ואחרים, מרצה בתחום של רוחניות יהודית ומקבלת לסשנים אישיים של הנחייה רוחנית. 
www.edenmikedem.org

סקר

מחשבה יכולה לרפא את הגוף?
הצבע!
 

מדיטציות אונליין