תהליכי מודעות של האדם בתקופתנו
שבת 20 אפריל 2019 הפכונו לעמוד הבית צרפונו למועדפים הירשמו לניוזלטר הצטרפו אלינו לפייסבוק

תהליכי מודעות של האדם בתקופתנו

תהליכי מודעות של האדם בתקופתנו


"חיוני לשאול שאלות, בייחוד כאלו שאין עליהן תשובות. שאלה כזו 'זורקת' את האדם בחזרה לעצמו ואל האופן שבו המחשבה פועלת".
ג'ידו קרישנמורטי

הדרך הרוחנית המודרנית, עוברת דרך סימני שאלה רבים. לעיתים רבות אנו מחפשים את התשובות על ידי הדרך בה אנו מגדירים את עצמנו, בדרך הרוחנית אותה בחרנו, דרך מכרינו סביבתנו ומרכיבים נוספים להם אנו מייחסים חלק בזהות שלנו.

התשובות לכל אותן המעסיקות אותנו אינן נמצאות בהגדרות אלא, הן מחזירות אותנו כדברי קרישנמורטי לשוב ולחפש בתוך עצמנו ולשים את המוכר והידוע מחוץ למשוואה.

תקופות רבות חי האדם בתודעה שהוא אינו מופרד, שהוא חלק מהאדמה מהשמש, מהרוח, מהחיות ומהשבט בו הוא גר, משום שתודעתו של האדם הייתה בלתי נפרדת כך יכול היה לזהות מתי ישוב לרדת הגשם, שכן חווה הוא את הגשם כחלק מעצמו. מאז תקופות אלו בהם התודעה הקולקטבית הייתה תודעה של שבט, חלו שינויים רבים.

כיום אנו חיים בתודעה בה אנו חווים את עצמנו כאינדיבידואלים, מחוברים לגוף ולחומר מעצם היוולדנו. תהליך זה באבולוציה האנושית קשור, בין היתר, להתפתחות המדע המערבי אשר לוקח ומבודד מרכיבים על מנת להבינם.

העידן מדעי מבודד את המשתנים השונים על מנת להבין וחוקר דברים עד כדי מומחיות. ההגעה לידי מחקר מדוקדק ומומחיות היא כביכול הדרך למשול בידע ולהבין תופעות המתרחשות בעולם סביבנו, אך יש לה השפעה נוספת- היא מרחיקה את האדם מין היכולת המולדת שלו להיות מחובר בעזרת החושים לתופעות השונות.

אם בעבר אדם היה חש את שינויי מזג האוויר והיה יכול לחזות את הגשם, היום יש לו מכשיר המסביר לו כיצד למדוד את כמות המשקעים.

העידן הוירטואלי
אולם כיום אנו בפתח של עידן חדש, ניתן לכנותו בהרבה שמות, אך לצורך הסברתו במאמר זה אקרא לו 'העידן הוירטואלי'. כיום בלחיצת כפתור אנו יכולים לבצע את הרבה מאוד מהפונקציות היומיומית שלנו שקשורות להתקשרות בין אנשים. מבלי שנצטרך ללכת מרחקים עצומים אנו יכולים להגיע לכל מקום בעולם בעודנו יושבים במשרד.

 הוירטואליות והעידן האינטרנטי משקפות בצורה הטובה ביותר את המעבר לשימוש בחשיבה לצורך יצירת מציאות. אנו מגיעים לכל האינפורמציה באמצעות גלישה באינטרנט, ופחות ופחות בעזרת מנוי לספרייה.

למעשה גם הזמן הנדרש לנו על מנת להגיע לפריט מידע הולך ופוחת. המוח שלנו בעידן הוירטואלי לומד לעשות יותר פעולות בפחות זמן כמו: לשלוח מייל, לעדכן את הפייס בוק ולהוריד אפליקציה חדשה בחצי דקה.

השינוי העיקרי שמתרחש בעידן זה הוא שהאדם מפסיק לשאול את השאלה "למה?" על עולם התופעות. כלומר, במקום לבנות מכשיר שימדוד את כמות המשקעים ולהתעסק בקשר שבין דחיסות העננים לכמות הגשם, אנו מורידים אפליקציה חדשה לאי פון שמודיעה לנו על שינוי מזג האוויר הצפוי.

למעשה היום ילד שמקבל מחשב חדש לא ישאל את אביו "אבא למה אפשר ללחוץ על מסך ואז הוא פועל" אבל הוא ילמד תוך שניות כיצד להפעיל את המסך ויראה זאת כמובן מאליו.
כל זאת בא להסביר את העובדה שאנו היום חוזרים להיות מחוברים לידע הרבה יותר אינטואטיבי. אנו פשוט עושים דברים משום שהם כך.

כיום להרבה נשים יש בפלפון הודעה מתי הן מקבלות את המחזור החודשי שלהן, כלומר הן חוזרות להיות מחוברות לידע בסיסי. אך מה שונה בין זה לבין התקופה בה חיינו בשבטים, וגם אז היינו מחוברים למציאות סביבנו מבלי להסבירה?

השונה הוא שכיום ההתחברות היא דרך הראש ולא דרך הגוף. היום כמעט כל הפעולות שאנו עושים הן דרך המוח, כלומר אנו נדרשים רק להבין משהו והנה הוא מתבצע למעשה אנו מבינים באופן אבסורדי שהמציאות היא מעבר ליכולת התפיסה שלנו ומשלימים אם כך.

אם נתייחס לזה מנקודת המבט של השינוי בתודעה שלנו, נראה שאנו למעשה חדלים להיות קשורים לגוף הפיזי ולפונקציות שלו. לכן, למעשה העידן הווירטואלי הוא תחילתו של 'עידן הרוח', החזרה לחיבור שלנו למהות של אחדות.

תטא הילינג
בתטא הילינג אנו לומדים איך להתחבר לאהבה ובעזרתה לרפא, לשנות אמונות ואף להזיז חפצים דוממים. שיטה זו מאפשרת לנו לזכור את הידע האינטואיטיבי שכבר קיים אצלנו ולהוריד תוכנות שקיימות בבריאה פשוט משום שהן כבר קיימות. כלומר, אם אישה זאת או אחרת מורידה אפליקציה שאומרת לה מתי המחזור לפלפון, בתטא אנו מורידים את זה ישר לגוף ולמוח.

אנו משתמשים באותה הבנה שיש לאותה אישה, שניתן להעביר ידע חדש לתוכנו בקלות. אך אנו משתמשים וחווים את השימוש האהבה טהורה על מנת לעשות כך. לכן, תטא הילינג כל כך נפוצה וגדלה בעיקר בארצות מפותחות טכנולוגית כמו יפן וארצות הברית.

התטא הילינג מאפשרת לנו להיות מחוברים לאותם מצבי תודעה שונים להם היינו מחוברים לפני עידן המדע והתיעוש, אך עם כלים חדשים של מהירות מחשבה ובריאה של שינויים בקלות ובפשטות, כפי שאנו חיים אותם בעידן הוירטואלי. 

השוני הגדול בתטא הוא שאנו מגדילים את כמות האהבה הקיימת בתוכנו, ולומדים לנקות את כל מה שמיותר. ככל שאנו נהיים אוהבים יותר, כך אנו יכולים להגשים דברים ביתר קלות. אנו איננו חיים יותר את אותה חווית נפרדות לא נעימה בה אנו אינדבידואלים בעולם הצריכים להיאבק על שלנו, אלא לומדים איך לשתף פעולה עם אחרים, ועם כוחות גדולים יותר ביקום על מנת להשיג דבר.

כיום יש צורך גובר בכלים מסוג זה על מנת שנוכל להשתמש בצורה אוהבת ומתוך קבלה עצמית בכלים הטכנולוגים העומדים ברשותנו.


אן מענית- מורה ומטפלת בתטא הילינג, בעלת ההסמכה הגבוהה ביותר לתטא הילינג- certificate of science. בנוסף, מורה לציור ופיסול בגישה האנטרופוסופית מתטפלת בתרפיה באמנות ובשיטת "דרך הגוף".
www.thetahealingpath.co.il


מאת: נחמה יום שישי 04 אוקטובר 2013 23:19
אן יקירתי,
אהבתי מאוד את המאמר שכתבת. תודה לך. ורציתי לשתף אותך במשפט ששמעתי לאחרונה והוא מאוד נכון לדעתי: "ככל שאנו מתבגרים יש לנו פחות תשובות". בימים אלו חגגתי יום הולדת 60 - ומשפט זה אכן מתמצת את ניסיון חיי. בין אם למידה באוניברסיטה : פסיכולוגיה ופילוסופיה, בין אם בחיים בקומונה רוחנית, ואח"כ מכות גורל כאלו ואחרות שהסבל והכאב היו המוטיב העיקרי במשך שנים ולא היתה תשובה ל:"למה?" . כבר 21 שנה עובדת בשיקום באומנות עם פגועי נפש - ושם בולט לי מאוד איך אינני באה מעולם הניתוח השכלי אלא מהאהבה שבלב. ואהבה - אי אפשר להגדיר. זכיתי וחיי מלאי אהבה היום ללא צורך בתשובות.
שולחת הרבה אור ואהבה
נחמה
סקר

מחשבה יכולה לרפא את הגוף?
הצבע!
 

מדיטציות אונליין

קישורים