המרכיב הסודי - טור אישי מאת במאי הסרט
שבת 20 אפריל 2019 הפכונו לעמוד הבית צרפונו למועדפים הירשמו לניוזלטר הצטרפו אלינו לפייסבוק

המרכיב הסודי - טור אישי מאת במאי הסרט

המרכיב הסודי - טור אישי מאת במאי הסרט


היי לקוראי נמסטה היקרים,
כמה תובנות שעלו בי בזמן העבודה על "המרכיב הסודי" ואשמח לשתף אתכם בהן (חשוב לציין שכל מה שאני טוען בשורות הבאות הינו דעתי הפרטית בלבד אני לא מתיימר להיות מורה או כל דבר דומה...)

ובכן, אחד הדברים המרתקים בעיני במסע הרוחני הינו היכן מתחילה הרוחניות ונגמרת הפסיכולוגיה .האם כשאנו נוגעים בפצעי העבר יתאפשר שחרור שיכול להוביל למקום שקט שמעבר למיינד עליו מדברת הרוחניות הקלאסית? ולהפך, האם במדיטציה עמוקה יכולים להשתחרר כאבים ישנים שמנהלים את חיינו?

אני מאמין בעבודת שתי וערב- לטפל בפצעי העבר ויחד עם זאת לחפש את המקום השקט שאינו נוגע בהם כלל. ההפרדה בין פסיכולוגי ורוחני הינה מלאכותית בעיני ואני מעדיף להתסכל על כל זה כעל מקשה אחת שכולה הינה אנחנו. שנים חיפשתי הארה ארוכת טווח ושמתי את הכאבים בצד אבל הכאבים שבו לנקוש על דלתי.

היום אני נזהר מהמקום המשתמש בחיפוש הארה ודחיקת הכאבים – כאסקפיזם מאותם פצעים שנמצאים שם. אני מאמין שאם רואים את הפצע ומניחים לכאב  להיות וחווים אותו יש סיכוי שהוא יקטן עם השנים. אני לא מאמין בפתרונות מהירים ונזהר גם מהם. 

הכאבים האלו הינם גם חלק ממה שאנחנו עשויים. אני לא מאמין בהכחשת הרע. אני מאמין שכמו הטוב גם הרע הינו גם התגלמות של מה שחלק מאיתנו קוראים לו אלוהים.

אני לא פוסל כלל את האפשרות שאם אדם מתרגל יום יום עבודה רוחנית הוא משקיט את אותם מקומות אבל אז דרוש תרגול יום יומי ותחזוקה שוטפת ללא עצירות כי אם תעצור ולא תתרגל לכמה ימים אותם כאבים ישנים ישובו ויצופו ויתבעו את שלהם. 

כך זה אצלי לפחות...היוגה  שאני מתרגל בפירוש מסדרת לי את הראש אבל חבל שאני לא מתרגל יום יום. (עצלנות חד משמעית..) אני כן מאמין שישנם אנשים שסוחבים פחות כאב (לא מאמין שיש אנשים ללא שום כאב...)ואז ההתמודדות שלהם קלה יותר והדרך הרוחנית שלהם מוצאת ביתר קלות את אותו מקום שקט שכולנו מיחלים לו. 

בעיני ישנם שני סוגי מחפשים רוחניים – אלו שיוצאים מהכאב ומחפשים פתרון - כמוני (אלו צריכים להיזהר מהמקום המדחיק והאסקפיסטי) ואז בדרך להקל על הכאב הם נתקלים בעולם חדש ומרתק שלא ממש התכוונו להגיע אליו.

הסוג השני הינו אנשים שזוהי הקרמה שלהם היעוד שלהם והם נולדו לכך. ממש כמו שישנם אנשים שנולדו להיות אמנים וכו. אולי יש סוג שלישי? רביעי? לא יודע...

ודבר אחרון, יש בי חיבה לאמת לא מיופיפת אמת מחוספסת ואמיצה כזו שלא מסתתרת, וכשאני נתקל באנשים רוחניים מדי כאלו שעוטים עליהם את מסיכת הרוחניות והשלמות אני כמעט ונהנה לפוצץ את הבלון..

אני מאמין שבסרט שלנו קיים המשחק הזה בין אמירת אמת ורוחניות אמיתית  ובין הסרת הלוט מעל תפאורת הרוחניות המזויפת. זהו, אלו כמה תובנות שניסיתי להעביר דרך הסרט "המרכיב הסודי" בעזרת אורי, נטע (24רופי) ולילך היקרים האמיצים שפותחים את ליבם כלפינו בסרט וכמובן בעזרת הודו האדירה שסיפקה לנו רגעים כמו שרק הודו יודעת לתת.

תודה שקראתם,
דרור
shostakon@gmail.com
 
אתם מוזמנים מאוד להגיע בשבת ה25/3 בשעה 15:30 לסינמטק תל אביב ולהתרגש איתנו.
לינק לרכישת כרטיסים מוזלים (הכרטיסים בקופות ביום ההקרנה יקרים יותר) - http://www.cinema.co.il/movies/movie.aspx?movieId=10340


לעמוד הפייסבוק של הסרט - https://www.facebook.com/secretingridient
סקר

מחשבה יכולה לרפא את הגוף?
הצבע!
 

מדיטציות אונליין

קישורים