הקשר בין טראנס לרוחניות
יום שלישי 23 אפריל 2019 הפכונו לעמוד הבית צרפונו למועדפים הירשמו לניוזלטר הצטרפו אלינו לפייסבוק

הקשר בין טראנס לרוחניות

הקשר בין טראנס לרוחניות


לאחרונה החלה לגדול ולהתפתח תרבות הטראנס בישראל ובעולם בכלל בצורה די משמעותית. הקיץ באירופה כבר מזמן הוגדר כאחד מאתרי התיירות הגדולים בעולם בכל הנוגע לפסטיבלים ואירועי ענק של טראנס ואיך שאוהבים לקרוא לזה אצלינו "מסיבות טבע". 

אם בעבר העולם הזה היה מבוסס על אירועים שהתקיימו ללא אישורים של זרועות אכיפת החוק או בשפה המקצועית "מסיבות מחתרת" אז היום מדובר על פסטיבלים בסדר גודל של אלפי ועשרות אלפי אנשים, מסודרים ומאושרים על ידי כל הגורמים
 

מוזיקת הטראנס ותרבות מסיבות הטבע
למרות הסטיגמה הרווחת שקיימת כלפי אותה המוזיקה והתרבות שסובבת אותה שהיא מבוססת על צריכת סמים פסיכודאליים כגון LSD, MDMA ומריחואנה, זוהי לא הנקודה העיקרית שמובילה את דעת הקהל שפוקדים וחיים את סגנון החיים המדובר הזה. ישנם צדדים רבים אחרים שדווקא בניגוד לדיעת הרווחת, מועילים וחיוביים.

אומרים שמוזיקת הטראנס החלה את דרכה עד לפני כשלושה עד ארבעה עשורים אי שם בחופי גואה הרחוקה והתפתחה לה דרך ג'אנר הטכנו אבל אם נסתכל במבט קצת יותר קדום, כבר בשבטים העתיקים כמו שבטי המאיה התנהלו טקסים המושתתים על ריקוד לאור ירח לצלילי מוזיקה חיה של תופים וכלי נקישה קדמונים המכניסים את הנכללים בטקס לסוג של היפנוזה שדרכה היו הם חווים מסע עמוק של טראנס ורוחניות.

היום, תהליך יצירת המוזיקה הזאת כבר לא בא לידי שימוש עם כלים חיים כמו תופים או כלי נקישה (למרות שאמנים רבים משלבים זאת ביצירות שלהם) אלה יותר על בסיס צלילים אלקטרוניים המוסיפים למוזיקה מימד פסיכודאלי נוסף המשדר על גלי מוח ממוקדים וספציפיים שבעזרתם ובעזרת שימוש בכימיקלים מסויימים יכול לתרום לחוויה רוחנית עמוקה מאוד.

מקום המפגש של הטראנס והרוחניות
הטראנס והרוחניות נפגשים במקום שבו המודעות העצמית גדלה. מרבית הפקות הטראנס הוותיקות והחדשות מנסות להעביר ערכים חיוביים ועמוקים שמטרתם ליצור באירוע ומסביב לו עולם המשדר ערכים של עזרה לזולת, תרומה, שמירה על אמא אדמה, שמחה, רעות ואהבת חינם.

הבסיס הערכי והדרכים שבעזרתן הוא מועבר יוצרות כור היתוך של חומר אנושי השואף לשינוי הסביבתי מהקפיטליזם התובעני לחופש והאושר המוחלט

פסטיבלי הטראנס משלבים אלמנטים רוחניים כמו מדיטציה והתחברות פנימה ושואפים להטמיע אותם לבליינים שטרם נחשפו לעולם הזה או לוותיקים שביניהם, לחזק ולשמר את הקיים.

השילוב של מוזיקת טראנס שבטית בכל צבעיה והערכים שמועברים באותם האירועים מספק אלטרנטיבה מצויינת למפלט מהעולם החומרי ויוצר הזדמנות להחשף לעולם טוב יותר אפילו אם זה ל 24 שעות או שבוע בלבד.

אותם הערכים נזרעים עמוק בלבבות האנשים שפוקדים את מסיבות הטבע ולרובם התהליך הזה תורם לתפיסת עולם טובה ומועילה יותר להם ולסביבה שלהם.


אודות מסיבטיוב:
http://b.namaste.co.il/1xEQHVY

אתר הבית:
http://www.mesibatube.com

סקר

מחשבה יכולה לרפא את הגוף?
הצבע!
 

מדיטציות אונליין