ריפוי דימוי עצמי נמוך דרך טיפול בתנועה
יום שלישי 23 אפריל 2019 הפכונו לעמוד הבית צרפונו למועדפים הירשמו לניוזלטר הצטרפו אלינו לפייסבוק

 ריפוי דימוי עצמי נמוך דרך טיפול בתנועה

ריפוי דימוי עצמי נמוך דרך טיפול בתנועה


דימוי עצמי נמוך מושפע מאוד ממה שאנחנו מרגישים או חושבים על עצמינו והעובדה היא שאין לנו שליטה על מה שאנחנו חושבים ואו מרגישים.

אתם יכולים לנסות להתאמץ לחשוב אחרת או לנסות להדחיק את הרגשות, סביר להניח שזה לא ילך. הרגשות והמחשבות ימשיכו לרדוף אותנו. הם באים והולכים כמו עננים בשמים. אנחנו יכולים לחכות שהשמים יתבהרו חזרה, אבל זה יכול לקחת זמן ובינתיים החיים ממשיכים והמציאות מסביב לא מחכה לנו.

אז מה בכל זאת אנחנו יכולים לעשות?
ברגע שאנחנו מתחילים להבין שאנו לא יכולים לשלוט על הרגשות והמחשבות שלנו, הדבר היחיד שאנחנו כן שולטים עליו לפחות רובנו, כשאנחנו מוכנים להתבגר ולבחור בכך, זה המעשים וההתנהגות שלנו. כמובן שזה דורש מיומנות ותרגול, כי רובנו רגילים לפעול ולהתנהג לפי הרגשות והמחשבות שלנו. לדוגמה גבר שמתבייש לגשת לבחורה ולהתחיל לדבר איתה.

אנשים עם דימוי עצמי נמוך מאוד מאמינים למה שהם מרגישים וחושבים ולכן סביר להניח שיחוו את הביישנות בצורה כזו שתחסום אותם מלגשת ולדבר והם יאלצו להתבונן בצער, כיצד הבחורה נעלמת אל תוך ההמון בלי שהצליחו לעשות את מה שעמוק בליבם הם רצו לעשות.

רובנו מרגישים בישנות במצבים מסוימים, אבל יש כאלה שנותנים לרגש לנהל אותם ויש כאלה שממשיכים לפעול למרות ועל אף הביישנות.

אז איך משנים את המצב הזה דרך טיפול בתנועה?
טיפול בתנועה מלמד אותנו איך להמשיך לנוע את מה שאני חושב או מרגיש. אנשים עם דימוי עצמי נמוך ברגע שיתבקשו לקום ולנוע כשיש עוד אנשים בחדר או אפילו מול מטפל אחד בודד, בדרך כלל מה שקורה הוא שהם יפגשו באופן ישיר וחוויתי את כל אותם רגשות ומחשבות שעוצרים וחוסמים אותם מלנוע בחופשיות, לא רק בריקוד אלא בכל דבר שהם רוצים לעשות בחיים.

בטיפול בתנועה הם לא יצטרכו לספר למטפל מה קורה להם מחוץ לחדר, הם יעררו את זה בתוך חדר הטיפולים ויתחילו לתרגל ולהתאמן כיצד מסיטים את תשומת הלב ממה שמרגישים או חושבים למוזיקה ולתחושות בגוף שמתעוררות בעקבות המוזיקה. הם ילמדו כיצד אפשר לנוע בחופשיות בכול מצב למרות המבוכה, הביישנות או השיפוט העצמי.

כמה מרגש לגלות שעצם התנועה משפיעה בצורה בלתי ישירה על מה שהם מרגישים או חושבים, כלומר אני נע בחדר למרות הבושה והמבוכה ואני מרגיש ומגלה שדווקא העובדה שאני מאפשר לעצמי לנוע בכל פעם יותר ויותר הרגשות והמחשבות משתנות ובסופו של דבר מבלי שנתכוון יש גם סוג של שקט בגלל שעברנו למצב של הקשבה למשהו אחר.

אנחנו כבר לא עסוקים כל כך בעצמנו ובמה שאנחנו מרגישים או חושבים אלא תשומת הלב מרוכזת במוזיקה ובתחושות שיש ב'כאן ועכשיו'. אנחנו מגלים שבכל רגע יש לנו את החופש לנוע, לעשות ולהיות על אף ולמרות מה שאנחנו מרגישים או חושבים.

אנחנו לומדים לנוע, לפעול ולעשות בעולם למרות הפחד, למרות הספקות, כי אין שום בעיה עם רגשות או מחשבות הם באים והולכים, אבל הפעולות והמעשים שלנו נשארים והם הדבר החשוב.


שליו שמעוני: מתמחה בטיפול בנושא דימוי עצמי נמוך
http://tipul-ipec.com/?page_id=71

סקר

מחשבה יכולה לרפא את הגוף?
הצבע!
 

מדיטציות אונליין