להזדיין בסבלנות
שבת 23 מרץ 2019 הפכונו לעמוד הבית צרפונו למועדפים הירשמו לניוזלטר הצטרפו אלינו לפייסבוק
להזדיין בסבלנות

להזדיין בסבלנות


הקדמה

אזהרה: "ידע יד שניה שנאסף מספרים או גורואים לא ישחרר את האדם עד שהאמת תחקר ותיושם נכונה; רק מימוש עצמי יעשה זאת. ממש את עצמך, סובב את הנפש פנימה" ספר הטנטרה טריפורה רהסיה" 18:89 

הסודות

 הטנטרה היתה דת סודית במשך שנים ובמובן מסויים היא עודנה כזאת. מספרם של התלמידים המערביים שמתקבלים למנזרי טנטרה בטיבט ובהודו מועט עד זניח. גם הטנטרה הבודהיסטית וגם אחותה ההינדואיסטית אפופות הילה מיסטית שאינה נגישה לפשוטי העם וסתם סקרנים ולכן השאיפה לסכם את ארבע הסודות הראשיים של הטנטרה בספרון קטון אינה אלא מגמה צנועה להציג בפני חברי ותלמידים שעברו בסדנאותינו את העקרונות הראשיים של השיטה. אין ביכולתו של אף אחד ללמד טנטרה באופן מקיף וסדור כי מטרה כזו איננה אפשרית להשגה. הטנטרה היא שיטה עתיקה ששורשיה לוטים באפלה וענפיה נוגעים באיזוטריה קוסמית כה נרחבת שהנייר לא סובל. הטנטרה פשוט אינה מילולית.

הטנטרה היא חוויה ולכן ספרון זה יציג ארבע טכניקות שאימון בהן יקנה למתעניין הכרות ראשונית עם התחושה הטנטרית. ספרון זה יעסוק בשלב הראשון של הדרך והיא השלב שבו אנו מעלים את האנרגיה המינית מאגן-החלציים ללב.
המילה טנטרה באה מהשורש "טאן" שפרושו בסנסקריט "לטוות" או "רשת" ונקודת המבט הטנטרית טוענת שהעולם כולו הוא אריג שטווי מנימי אנרגיה דקים שקושרת את כולנו, מהעלה הקטן ביותר ועד כוכבי הענק מחוץ למערכת השמש, הכל נמצא על הרשת. מי שגולש באינטרנט מבין כמה קל לשוטט ברשת ברגע שקולטים את הטכניקה והטנטרה מלמדת אותנו בתחילה לגלוש (סוד מספר 2 – לרכב על הגל הגבוה) ואחרי שרכשנו את יכולת הניווט, היא תלמדנו גם ללקור קשרים חדשים וליצור קישורים. לאחדים מכם נקודת החיבור בין טכנולוגיה ורוחניות תהיה מובנת מאליה, לאנשים שמבינים את האינטרנט קל יותר מלאחרים להבין את הרעיונות הפוסט-מודרניסטים שעומדים מאחורי הטנטרה. כשם שמערכות המידע החדשות משנות ומעצבות מחדש את התודעה שלנו, רוחב הפס גדל, הבו-זמניות הופכת לאפשרית, מרחקים מצטמצמים – האני מתרחב, כך גם הטנטרה שולחת אותנו לגלישה על הרשת הקוסמית, בעזרת טכניקות אולי מיושנות (מדיטציה סך הכל זה די LOW-TECH) אבל אפקטיביות. (עוד על רוחניות וטכנולוגיה בטקגנוסיס)
 
הספרונים הבאים יתעסקו בפילוסופיות ובפסיכולוגיות של הטנטרה שמטרתן לקרב את התלמיד בעזרת חומר תיאורטי להבנה מלאה יותר של הרשת הטנטרית אולם אף אחד מהספרים אינו מתעסק בשלב השלישי בעבודת הטנטרה שבמהלכו האנרגיה המינית מגיעה לראש. שלב זה הוא איזוטרי מידי ומילים לא יסבירוהו.
 
ובכן, ארבעה סודות לטנטרה:
- סוד הנשימה המודעת
- סוד האורגזמה הכל-גופנית (לרכב על הגל הגבוה)
- סוד הסקס הפאסיבי
- חוק הסיבה והתוצאה ההפוכים

סקר

מחשבה יכולה לרפא את הגוף?
הצבע!
 

מדיטציות אונליין