אקרויוגה
סודות האינטימיות הזוגית
יום רביעי 18 יולי 2018 הפכונו לעמוד הבית צרפונו למועדפים הירשמו לניוזלטר הצטרפו אלינו לפייסבוק
אקרויוגה

אקרויוגה


אקרויוגה היא תרגול המשלב את הכח והתעוזה שבאקרובטיקה, ההרמוניה שביוגה והנתינה שבעיסוי התאילנדי. מעבר לעבודת גוף משמעותית ביותר (הכוללת כח, שיווי משקל, גמישות, קואורדינציה ועוד), ישנו אלמנט מרכזי אשר מייחד את האקרויוגה מתחומים רבים אחרים - התקשורת.

כיוון שאקרויוגה עושים בזוג או יותר, ביצוע של כל תרגיל מחייב תקשורת. תקשורת זו כוללת מתן פידבק ושיתוף בתחושות הפיזיות והרגשיות, כך שבהדרגה נבנים אמון, ביטחון וקרבה בין המתרגלים.

מאז שהתחלתי לתרגל אקרויוגה, חיי השתנו מהקצה. אותה קלישאה מודרנית אך אמיתית להחריד תפסה את מקומה גם בחיי. הפסקתי לעסוק במה שאני חייבת והפכתי את האהבה שלי למקצוע, הפכתי למורה לאקרויוגה.

כמובן שלא כל אדם שנחשף לאקרויוגה מגלה שם את אהבת חייו, חלקכם (הקטן) אולי לא יתחברו. סביר שעבור רובכם ההיכרות לא תעשה את מה שהיא עשתה לי, אבל היא בהחלט תשדרג את החיים שלכם באופן משמעותי.

רשימה של עיקר תופעות הלוואי החיוביות שמגיעות עם התרגול:

תצאו מה-comfort zone שלכם:
עצם ההחלטה לנסות משהו חדש ולא מוכר היא כבר צעד משמעותי להתפתחות. הרגע הזה שאתם מתייצבים בתוך חדר או כר דשא מלא באקרויוגים נלהביםמביך, אבל ממש כמו פתיחת תיבה בסיפורי אגדות - צופן בתוכו המון אוצרות
אחרי הצעד הראשון, בתרגול עצמו, אנו כל הזמן מביאים את עצמנו למקומות לא נוחים. להיות הפוכים, באוויר, על רגל של מישהו לא מוכר. לא רגיל, אבל מוציא מאיתנו משהו שמעט דברים אחרים מצליחים להוציא.

תדהמו מההצלחה שלכם:
אני רואה את זה בכל שיעור מחדש. יש הדגמה של התרגיל וקהל התלמידים נושף, מזיע ומניד בראשו כלא מאמין. "כן, בטח, עוד רגע אני עושה את זה." נאמר בחוסר אמונה והאמת, שאחרי רגע הם באמת עושים את זה. נכון, לפעמים צריך לתת כמה ניסיונות או לקבל קצת עזרה. ברגע שההצלחה מתרחשת - והרגע הזה מגיע - מתפשטת תחושה מתוקה של ניצחון ועוצמה שאין שנייה לה.

תנשמו קצת אוויר:
רבים מהמפגשים נערכים בחוץ. דשא, שמש מלטפת, רוח נעימה. ריח ירוק, שמיים כחולים בוהקים והגוף בתנועה. מי מאיתנו לא צריך קצת יותר מזה?

תכירו חברים חדשים:
כל אחד מאיתנו עובר תקופה בה הוא מרגיש שמעגל החברים שלו לא מתחדש, מצטמצם או דורש רענון. התקופה הזו נגמרת ברגע שמתחילים לתרגל אקרויוגה. כל מפגש מביא עימו פנים חדשים ומחייכים, חיבוקים עם חברים מתהווים ושיחות עומק עם אנשים שאוהבים

תתנסו באתגרים חדשים
החיים צופנים המון "אתגרים" . דד ליין בעבודה, להספיק את כל המחוייבויות, ללכת להתאמן ועוד ועוד. לפעמים נדמה שהמילה "אתגר" נועדה לרכך את המילה "קושי". באקרויוגה האתגר הוא כפי שאתגר צריך להיות - לא פשוט, אך מלהיב ומתגמל ביותר. המדהים הוא שיש שפע של אתגרים שממשיכים להגיע ואיתם מגיעה ההתקדמות.

תיזכרו כמה טבעי המגע
בחברה שאנו חיים בה, מגע הוא דבר שיש להיזהר בו. לא בנקל נניח יד על כתפו של מכר ולעתים נשקול אם להראות חיבה פיזית אפילו כלפי חבר קרוב, כאשר היא מחוץ לריטואל הרגיל של לחיצת יד או חיבוק של שלום. את האקרויוגה לא ניתן לעשות ללא מגע, כך שהזהירות יורדת, הגוף מתרגל ולאט-לאט אפשר להנות מפשטותו של המגע. להתחבק, להניח ראש על כתף או ירך ולהחליט לתת מסאז' ספונטני למי שיושב לפניך. כמה טבעי המגע כאשר נזכרים שאפשר גם כך.

תצחקו מלא:
אין הרבה דברים משעשעים כמו כישלון אפי בביצוע תרגיל ואין צחוק טוב כמו צחוק של ניצחון. מה שבטוח הוא שהחיוך לא יורד, גם אחרי התרגול. הצחוק עוזר בעוד דבר אחד קטן חשוב בחיים - הוא עוזר לנו לקחת את עצמנו פחות ברצינות ומזכיר לנו שבתוכנו יש ילד קטן שלא חושש להשתטות.

רמות האגו בדם יירדו:
עם הזמן זה מחלחל. כשנותנים לכם פידבק על איך אפשר לשפר את התנועה, זה לא נגדכם. כשמשהו לא הולך, זה בדרך כלל לא בגלל שרק אחד מכם עושה משהו לא נכון. עם הזמן מבינים שמה שחשוב הוא הצלחת התרגיל ולא פיתוח הגאווה העצמית. היא מגיעה מאליה כשהתרגיל מצליח. התוצר של היחד חשוב מזה של היחיד והאגו מפנה את מקומו לעבודת צוות


נגה שורץ:  מורה מוסמכת לאקרויוגה מטעם ארגון AcroYoga העולמי ומאמנת כושר אישית. בעלת תואר ראשון בעבודה סוציאלית. בעבודתה שמה דגש משמעותי על השילוב בין הגוף לנפש, על תהליך ועל הפיכת החיים לשמחים יותר דרך האימון
 http://www.acronoga.com

סקר

מחשבה יכולה לרפא את הגוף?
הצבע!
 

מדיטציות אונליין
סודות האינטימיות הזוגית