ספירל רוז, ספיראלה ורודה
יום שני 15 אוקטובר 2018 הפכונו לעמוד הבית צרפונו למועדפים הירשמו לניוזלטר הצטרפו אלינו לפייסבוק
ספירל רוז, ספיראלה ורודה

ספירל רוז, ספיראלה ורודה


'ספיראלה ורודה'- הינו ציור שציירתי ויצרתי, תוך כדי תהליך גילוי 'הבית הפנימי' שלי.

ספיראלה מייצגת מצב של תנועה מעגלית שהולכת וגדלה הן כלפי חוץ והן כלפי מעלה. בגוף יש פוטנציאל לאין סוף של ספיראלות אנרגטיות בגדלים שונים. כתוצאה מתהליכי תנועה בגוף, ניתן להניע את הספיראלות וכך מתהווה תהליך של צמיחה. תהליך זה משקף את רמות התפתחות התודעה ואת יכולת ההכלה של אותן רמות תודעה.

נדמה כי תהליכי התודעה והמודעות מתפתחים בצורה מעגלית. לא פעם נדמה לנו כי אנו נמצאים באותה נקודה ומעבדים שוב ושוב את אותם 'החומרים', את אותן נקודות התורפה, אותם הדפוסים הזיכרונות, הרגשות ועוד.
אולם התנועה היא איננה מעגלית, היא ספיראלית! לעולם לא נשוב בדיוק לאותה הנקודה בחיינו (ולו בשל מוטיב הזמן) וגם אם נראה לנו שאנחנו באותה הנקודה, וזאת משום שהתנועה היא ספיראלית, ולכן תמיד נהיה ברמה גבוה ומפותחת יותר.

'צאקרה' הינו מרכז אנרגטי בגוף. הצאקרה האדומה (היא הצאקרה הראשונה והתחתונה) מייצגת את רמות ההתפתחות הראשוניות והבסיסיות, ולצאקרת הכתר (היא הצאקרה השביעית והעליונה) שצבעה לרוב לבן, משקפת מרכז התפתחות אין סופי, מאפשרת קשר עם עולמות שונים ועולמות עליונים. החיבור בין שני הצבעים – האדום והלבן – ובין שתי רמות התודעה יוצר את הצבע הורוד ששייך לצאקרת הלב ומאפשר לידע עתיק מהנשמה להתגלות, ולידע מעולמות נוספים להתקיים, להתחבר לאל ולאהבת אמת, ובכך נוצרת לה מבחינתי ה-'הספיראלה הורודה'.

ישנו קשר הדוק בין האנרגיה של הצ'קרות לבין האנרגיה הספיראלית. ניתן להגדיר את אנרגיית הצ'קרות כמייצגות את הגוף ואילו הספיראלות מייצגות את הנפש.

'הספיראלה הורודה' היא תוצאה של תהליך פנימי של רמות התודעה השונות, המשקף בין היתר את האיזון בין הצאקרות או כל רמת תודעה אחרת, עד לתהליך אינטגרטיבי.

'הספיראלה הורודה' נולדה וגובשה עקב ניסיון חיי האישיים והמקצועיים, אלו הם שמונה עשרה שנים של השקעה לימודית במקביל לתהליך התפתחות אישי.

'הספיראלה הורודה' עבורי, הינה תוצר של תהליך התפתחות פנימי בעיקרו נפשי-רגשי-גופני-ורוחני, שלווה בשיטות ודרכים מגוונות ועל ידי אנשי מקצוע שונים אשר ברובם, עברו הכשרה פסיכולוגית. התהליך הפך במקביל לתהליך הכרתי והשפיע גם על רבדים ומישורים חיצוניים בחיי. בשנים אלו גדלתי והתפתחתי והפכתי למי שאני כיום, מטפלת אינטגרטיבית אשר משלבת דרכים רבות בעבודתה הטיפולית, ביניהן: פסיכותרפיה בשילוב אומנויות, טיפול גוף-נפש-רוח, היליניג ועוד, ומתמחה בתהליכים פנימיים כאשר עבודת 'הילד הפנימי', 'זוגיות פנימית' ו'הורות פנימית' מהווה את עיקר העבודה לצורך ההתפתחות האישית.

בשנים אילו, לאחר עשר שנים של עבודה פרטנית, התחלתי להנחות סדנאות שאותן יצרתי בנושא 'הבית הפנימי', 'הילד הפנימי', 'זוגיות פנימית' ו'הורות פנימית' בהן אני משלבת את כל תחומי ידיעותיי, ומאפשרת להנחיל את הידע שצברתי לכל המבקש להתפתח ולצמוח באמצעות תהליך שיש בו ריפוי עמוק. כיום הסדנה אותה אני מנחה משלבת בתוכה את כל השלבים השונים.

'הספיראלה הורודה' משקפת את תהליך ההתפתחות וההגשמה שלי. 


טלי כנפי - מטפלת אינטגרטיבית, פסיכותרפיה בשילוב אומנויות, גוף-נפש-רוח, הילינג.
מנחת סדנת "הבית הפנימי". www.spiralarose.co.il


מאת: סוקי יום שלישי 06 אוקטובר 2009 21:34
האם ידעת כי גם בטבע, צורת הצמיחה של חלק גדול ממיני המטפסים, הנה ספיראלית, למעשה צמחים רבים נוספים וכן גם מינים רבים של מקבצי זרעים, כגון זרעי החמניה, מבנה האיצטרובל ועוד, גם הם מבנים ספיראליים? הספיראלה היא מבנה צמיחה אידיאלי לצמח שכן היא תורמת למירב החשיפה של העלים לאור ויש לה תפקידים נוספים. בכל אופן מעניין מאוד שבחרת במבנה הזה כדי לתאר צמיחה רוחנית. יפה ונכון שכן יש כאן חיבור עמוק של עולם הרוח אל עולם החומר ושניהם הם אחד.
סקר

מחשבה יכולה לרפא את הגוף?
הצבע!
 

מדיטציות אונליין